فیلمهای اخر هفته سیما

فیلم‌های مرا متهم بدان، تخت جمشید سر روزولت، پلیس پر دردسر، جنگ کانرز، شلیک بزرگ، شجاعان، قتل‌عام روز سینت والنتاین و تا پای مرگ در تعطیلات آخر هفته از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود.
فیلم “مرا متهم بدان” پنجشنبه 9 آبان ساعت 22 در قالب برنامه سینما یک از شبکه یک پخش می‌شود. این فیلم محصول آمریکا و آلمان را سیدنی لومت سال 2006 بر مبنای فیلمنامه‌ای از خودش، رابرت ج.مکری و منسینی به مدت 125 دقیقه جلو دوربین برد.

در فیلم “مرا متهم بدان” وین دیزل، پیتر دینکلیج، لینس روچ و ران سیلور نقش‌آفرینی کرده‌اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در سال‌های 1987 و 1988، به مدت 21 ماه، بیست تن از اعضای خانواده مافیایی لوکزه اهل نیوجرزی به خاطر 76 فقره خلاف محاکمه شدند. متهم اصلی در این محاکمه طولانی، جاکومو دی نورشیو بود که دفاع از خودش را به عهده گرفت و …

لومت برای فیلم‌های “بعد از ظهر سگی”، “شبکه” و “حکم دادگاه” نامزد اسکار کارگردانی و برای “شاهزاده شهر” نامزد اسکار فیلمنامه شد. او سال 2005 اسکار یک عمر دستاورد را گرفت. “سرپیکو”، “قطار سریع‌السیر شرق”، “قلم” و “پیش از آنکه شیطان بفهمد مرده‌ای” دیگر فیلم‌های این فیلمساز 85 ساله است.

فیلم تلویزیونی “تخت جمشید سر روزولت” به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر و تهیه‌کنندگی علیرضا سبط احمدی جمعه 10 آبان ساعت 16 از شبکه یک روی آنتن می‌رود. فیلمنامه را ابراهیمی‌فر بر مبنای طرحی از علی‌اصغر احمدی‌مقدم و محمود معظمی نوشته و آتیلا پسیانی، نازنین فراهانی و میلاد کی‌مرام نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند.

“تخت جمشید سر روزولت” درباره جوزف فریمن کارگردان آمریکایی ایرانی‌تبار است که برای شرکت در جشنواره فیلم به ایران سفر می‌کند و در ایران با حوادثی رو به رو می‌شود. عوامل پروژه “تخت جمشید سر روزولت” عبارتند از جمشید مرتضوی مدیر تصویربرداری، فرزام منطقی صدابردار، علیرضا علویان صداگذار، رضا عباسی عکاس، ایمان امیدواری طراح گریم، مهسا عظیمی طراح صحنه و لباس، امیر شاهوردی و حیدر بهبودی تدوین و محمد حمزه‌ای دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز.

فیلم سینمایی “پلیس پردردسر” با نام اصلی “آدمکشی هالیوود” پنجشنبه 9 آبان ساعت 23:45 از شبکه دو پخش می‌شود. این فیلم حادثه‌ای کمدی با بازی هریس فورد و جاش هارتنت تولید سال 2003 آمریکاست. “پلیس پردردسر” را ران شلتن کارگردانی کرده و لنا اولین، بروس گرین‌وود، آیزایا واشینگتن و کیت دیوید دیگر بازیگران این فیلم 116 دقیقه‌ای هستند.

این فیلم بر مبنای داستانی واقعی ساخته شده و درباره گاولن یک مامور باسابقه و کارآگاه پلیس جنایی است که علاوه بر انجام وظیفه در لباس یک پلیس، در کار معاملات مسکن نیز فعالیت می‌کند. او در موقعیت‌های مختلف کاری و گاهی در صحنه جنایت نیز به خرید و فروش مسکن می‌پردازد و …

فیلم “پلیس پردردسر” با بودجه‌ای 75 میلیون دلاری ساخته شد و فروش جهانی آن 51 میلیون دلار بود. شلتن کارگردان فیلم‌هایی مانند “بول دورهام”، “سفیدپوستان نمی‌توانند ببرند و “جام حلبی” است.

فیلم تلویزیونی “جنگ کانرز” جمعه 10 آبان ساعت 17:30 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. این فیلم تولید سال 2006 آمریکا و مدت زمان آن 90 دقیقه است. “جنگ کانرز” را نیک کسل کارگردانی کرده و در آن آنتونی “تریچ” کریس، نیا پیپلز، بلو مانکوما و تام هیتن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

داستان درباره کانرز یک مامور خبره پلیس و بروکس مسئول مستقیم اوست. کانرز در یک ماموریت با دخالت ماموری که با او و بروکس خصومت دارد بینایی خود را از دست می‌دهد و …

فیلم سینمایی “شلیک بزرگ” پنجشنبه 9 آبان ساعت 20:15 از شبکه سه روی آنتن می‌رود. این فیلم 118 دقیقه‌ای به کارگردانی پارک جئونگ ـ وو تولید سال 2007 کره جنوبی است و در آن جانگ هانگ ـ سئون، کام وو ـ سئونگ، کانگ سئونگ ـ جین بازی می‌کنند.

در خلاصه داستان فیلم “شلیک بزرگ” آمده است: پارک من سو به دلیل تربیت خاص پدرش، بسیار و در حد وسواس منضبط و غیر قابل انعطاف است . این خصوصیت باعث شده هیچ‌کس قادر به تحمل او نباشد و به همین دلیل از کارش اخراج می‌شود، همسرش نیز قصد جدایی از او را دارد و …

فیلم سینمایی “شجاعان” جمعه 10 آبان ساعت 22:30 در قالب برنامه صد فیلم از شبکه سه پخش می‌شود. این فیلم را هنری کینگ سال 1958 با نقش‌آفرینی گریگوری پک، جون کالینز، استیون بوید، آلبرت سالمی و هنری سیلوا به مدت 99 دقیقه ساخت. فیلیپ یوردان فیلمنامه این اثر را بر مبنای رمانی نوشته فرانک اورورک نوشت.

در خلاصه داستان فیلم “شجاعان” آمده است: جیم داگلاس به شهر کوچک ریوآریبا در مرز مکزیک می‌آید تا شاهد به دار آویختن چهار مردی باشد که شش ماه پیش از آن همسرش را کشته‌اند. هر چهار نفر می‌گریزند و تعقیب آغاز می‌شود و …

هنری کینگ (1886ـ1982) فیلمساز آمریکایی دو بار برای فیلم‌های “آهنگ برنادت” 1943 و “ویلسن” 1944 نامزد اسکار بهترین کارگردانی بود. “ششلول بند” و “برف‌های کیلیمانجارو” از دیگر فیلم‌های مطرح اوست.

فیلم سینمایی “قتل‌عام روز سینت والنتاین” جمعه 10 آبان ساعت 20:30 در قالب برنامه سینما چهار از شبکه چهار پخش می‌شود. این فیلم آمریکایی را راجر کورمن سال 1967 بر مبنای فیلمنامه هوارد براون به مدت 99 دقیقه ساخت. در “قتل‌عام روز سنت والنتاین” جیسن روباردز، جرج سیگال، رالف میکر، جین هیل، فرانک سیلورا، دیوید کاناری و بروس درن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: شیکاگو، سال 1928. درگیری باگز موران و آل کاپون به جنگی تمام عیار بدل می‌شود. کاپون، جک مک گرن را مامور سر به نیست کردن موران می‌کند. همزمان، موران به جان رئیس مافیا و دوست کاپون سوء قصد می‌کند و …

کورمن متولد 1926 در ایالت میشیگان است و از او به عنوان استاد فیلم‌های درجه ب در سال‌های 1950 و 1960 یاد می شود. کورمن بیشتر به خاطر انبوه فیلم های ارزان خود شهرت دارد و تعدادی از فیلمسازان مطرح امروز از جمله فرانسیس فورد کوپولا، مارتین اسکورسیزی، جیمز کامرون، جاناتان دمی و ران هاوارد زمانی از شاگردان او بوده‌اند.

فیلم سینمایی “تا پای مرگ” جمعه 10 آبان ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. این درام حادثه‌ای به کارگردانی سایمن فیلوز سال 2007 با بودجه‌ای در حدود 10 میلیون دلار ساخته شد. ژان کلود وان دم در این فیلم 101 دقیقه‌ای نقش پلیسی فاسد را بازی می‌کند که در کار خرید و فروش است و همه از او متنفرند. او پس از یک درگیری شدید تا حد مرگ آسیب می‌بیند و به کما می‌رود.

تعدادی از منتقدان حضور وان دم را به نقش یک پلیس معتاد در “تا پای مرگ” مورد تحسین قرار دادند و از آن به عنوان نقشی متفاوت با حضور کلیشه‌ای او در فیلم‌های حادثه‌ای یاد کردند. گری بیدل، مارک دایمند و سلینا ژیل دیگر بازیگران این فیلم تولید مشترک بریتانیا، بلغارستان، آلمان و آمریکا هستند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA