خبر دستگیری ریگی در صدر اخبار

به گزارش فارس، خبر دستگیری عبدالمالک ریگی از اشرار معروف جنوب شرق کشور بلافاصله پس از انتشار در رسانه‌های محلی مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت.

*روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز ” در خبری دستگیری ریگی را منتشر کرد .
این روزنامه نوشت که مقامات ایران معتقدند که ریگی با القاعده در ارتباط است.

*خبرگزاری آمریکایی “آسوشیتدپرس ” نیز اعلام کرد که نیروهای امنیتی ایران عبدالمالک ریگی را دستگیر کردند.
این خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد که جندالله شش سال پیش فعالیت خود را با کودک‌ربایی و حملات پراکنده آغاز کرد.

*خبرگزاری انگلیسی “رویترز ” نیز خبر دستگیری سرکرده گروهک موسوم به جند‌الله را منتشر کرد و نوشت: ایران معتقد است که ریگی با پشتیبانی انگلیس و آمریکا درصدد بی‌ثبات سازی ایران بوده است. این خبرگزاری در ادامه به انتشار بخش‌هایی از سخنان “مصطفی محمد نجار ” وزیر کشور ایران درباره جزئیات دستگیری ریگی پرداخت.

*روزنامه انگلیسی “تایمز ” نیز خبر دستگیری عبدالمالک ریگی را پوشش داد. این روزنامه به نقل از خبرگزاری فارس نوشت که ریگی به همراه دو نفر از اعضای گروه خود دستگیر شده است.
تایمز در ادامه به تعدادی از جنایت‌های گروهک موسوم به جند‌الله در ایران پرداخت.

* روزنامه انگلیسی “گاردین ” نیز خبر دستگیری عبدالمالک ریگی را منتشر کرد. این روزنامه نیز نوشت که ایران معتقد است آمریکا و انگلیس به گروهک تروریستی “جندالله ” کمک می‌کرده‌اند.

*خبرگزاری فرانسه هم خبر دستگیری سرکرده گروهک تروریستی موسوم به جندالله را پوشش داد. این خبرگزاری به نقل از یکی از نمایندگان مجلس ایران نوشت که “عبدالمالک ریگی ” هنگامی که در پروازی از یکی از کشورهای عربی قصد داشت به پاکستان برود به هواپیمای حامل وی دستور فرود آمدن داده شد و پس از جستجوی هواپیما دستگیر شد.

*پایگاه خبری محیط با اعلام این خبر نوشت که ریگی که به دست داشتن در تعدادی از انفجارها و عملیات ترور در ایران متهم است، امروز به همراه دو تن از عناصر این گروهک دستگیر شد.
بنا بر این گزارش، گروه موسوم به جندالله از گروه‌های افراطی موجود در منطقه است که با نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در طول مرزهای افغانستان و پاکستان وارد چندین درگیری شده بود.

*شبکه خبری ضدایرانی “العربیه ” که از تریبون‌های مهم گروهک تروریستی جندالله به شمار می‌رفت، خبر دستگیری “عبدالمالک ریگی ” فرمانده این گروهک و شرور معروف منطقه را در صدر اخبار خود قرار داد.
این شبکه خبری وابسته به محافل امنیتی رژیم عربستان سعودی در عین حال سعی کرد با بی‌ارزش نشان دادن توان امنیتی وزارت اطلاعات کشورمان اینگونه القا کند که این فرد از سوی مقامات پاکستانی به ایران تحویل داده شده است.
این گزارش به نقل از منابعی که ماهیت آن‌ها را فاش نکرده است، مدعی است که ریگی عصر دیروز در بیمارستانی در پاکستان که در اثر جراحات وارده در درگیری‌ها با نیروهای امنیتی ایران در آن بستری شده بود، بازداشت شده است.
خبرنگار شبکه العربیه در اسلام آباد در عین حال دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جند‌الله را ضربه محکمی بر این گروهک دانست.

*خبرگزاری کویت نیز با انعکاس خبر دستگیری ریگی نوشت که اعضای وزارت اطلاعات ایران در یک عملیات مهم، موفق به دستگیری عبدالمالک ریگی فرمانده یکی از گروه‌های تروریستی در شرق کشور شدند.
این گزارش می‌افزاید: این گروه در سال‌های اخیر انفجارها و عملیات ربایش و ترور زیادی را در ایران انجام داده است که ترور “نور علی شوشتری ” از فرماندهان سپاه از جمله این اقدامات است.

“روسیا الیوم ” نیز در پایگاه خبری خود این خبر را نقل از خبرگزاری فارس منتشر کرد و نوشت که ریگی به عملیات ترور?ستی و انفجارهایی متهم است که به کشتار دهها شهروند ایرانی در مناطق مختلف کشور منجر شده است.
روسیا الیوم می‌افزاید که تهران به وجود ارتباطاتی میان گروهک جندالله و سازمان اطلاعات آمریکا و انگلیس نیز اشاره کرده است.

*پایگاه خبری “سی ان ان ” عربی در ادعایی عجیب مدعی شد که وی فرد شماره دو گروهک تروریستی جندالله بوده است.
این شبکه خبری نیز خبر دستگیری ریگی را به نقل از خبرگزاری فارس نقل کرد و مدعی شد که نیروهای امنیتی ایران فرد شماره دو گروه جندالله را در عملیات امنیتی و اطلاعاتی ویژه‌ای دستگیر کردند.

در پی دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالله شبکه‌های تلوزیونی جهان به پوشش گسترده این خبر پرداختند.
در همین راستا شبکه “دویچه وله ” عربی در خبری به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اقدامات تروریستی این فرد شورشی در مناطق شرق ایران، تاکید کرد: این فرد متهم به آدم ربایی و قتل است.

شبکه “تی آر تی ” نیز خبر دستگیری ریگی را در صدر اخبار خود قرار داد و اعلام کرد: گروه ریگی در منطقه بلوچستان فعال بود که متهم به انجام چندین انفجار در این مناطق است.
این شبکه با اشاره به اینکه پیش از این عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده بود، افزود: در یکی از خونین ترین اقدامات گروه جندالله در سیستان و بلوچستان در یک انفجار انتحاری “نورعلی شوشتری ” فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ترور شد.

شبکه “فرانس ۲۴ ” نیز با اعلام خبر دستگیری عبدالمالک ریگی تاکید کرد: فرد مذکور متهم به اقدامات تروریستی در شرق ایران است.
“بی‌بی‌سی ” نیز این خبر را در صدر اخبار خود قرار داد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “خبر دستگیری ریگی در صدر اخبار”

  1. دایانا نیم‌رخ

    behtarin khabare rooz!!! aali bood…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA