خبر دستگیری ریگی در صدر اخبار

به گزارش فارس، خبر دستگيري عبدالمالك ريگي از اشرار معروف جنوب شرق كشور بلافاصله پس از انتشار در رسانه‌هاي محلي مورد توجه رسانه‌هاي خارجي قرار گرفت.

*روزنامه آمريكايي “نيويورك تايمز ” در خبري دستگيري ريگي را منتشر كرد .
اين روزنامه نوشت كه مقامات ايران معتقدند كه ريگي با القاعده در ارتباط است.

*خبرگزاري آمريكايي “آسوشيتدپرس ” نيز اعلام كرد كه نيروهاي امنيتي ايران عبدالمالك ريگي را دستگير كردند.
اين خبرگزاري آمريكايي اعلام كرد كه جندالله شش سال پيش فعاليت خود را با كودك‌ربايي و حملات پراكنده آغاز كرد.

*خبرگزاري انگليسي “رويترز ” نيز خبر دستگيري سركرده گروهك موسوم به جند‌الله را منتشر كرد و نوشت: ايران معتقد است كه ريگي با پشتيباني انگليس و آمريكا درصدد بي‌ثبات سازي ايران بوده است. اين خبرگزاري در ادامه به انتشار بخش‌هايي از سخنان “مصطفي محمد نجار ” وزير كشور ايران درباره جزئيات دستگيري ريگي پرداخت.

*روزنامه انگليسي “تايمز ” نيز خبر دستگيري عبدالمالك ريگي را پوشش داد. اين روزنامه به نقل از خبرگزاري فارس نوشت كه ريگي به همراه دو نفر از اعضاي گروه خود دستگير شده است.
تايمز در ادامه به تعدادي از جنايت‌هاي گروهك موسوم به جند‌الله در ايران پرداخت.

* روزنامه انگليسي “گاردين ” نيز خبر دستگيري عبدالمالك ريگي را منتشر كرد. اين روزنامه نيز نوشت كه ايران معتقد است آمريكا و انگليس به گروهك تروريستي “جندالله ” كمك مي‌كرده‌اند.

*خبرگزاري فرانسه هم خبر دستگيري سركرده گروهك تروريستي موسوم به جندالله را پوشش داد. اين خبرگزاري به نقل از يكي از نمايندگان مجلس ايران نوشت كه “عبدالمالك ريگي ” هنگامي كه در پروازي از يكي از كشورهاي عربي قصد داشت به پاكستان برود به هواپيماي حامل وي دستور فرود آمدن داده شد و پس از جستجوي هواپيما دستگير شد.

*پايگاه خبري محيط با اعلام اين خبر نوشت كه ريگي كه به دست داشتن در تعدادي از انفجارها و عمليات ترور در ايران متهم است، امروز به همراه دو تن از عناصر اين گروهك دستگير شد.
بنا بر اين گزارش، گروه موسوم به جندالله از گروه‌هاي افراطي موجود در منطقه است كه با نيروهاي سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران در طول مرزهاي افغانستان و پاكستان وارد چندين درگيري شده بود.

*شبكه خبري ضدايراني “العربيه ” كه از تريبون‌هاي مهم گروهك تروريستي جندالله به شمار مي‌رفت، خبر دستگيري “عبدالمالك ريگي ” فرمانده اين گروهك و شرور معروف منطقه را در صدر اخبار خود قرار داد.
اين شبكه خبري وابسته به محافل امنيتي رژيم عربستان سعودي در عين حال سعي كرد با بي‌ارزش نشان دادن توان امنيتي وزارت اطلاعات كشورمان اينگونه القا كند كه اين فرد از سوي مقامات پاكستاني به ايران تحويل داده شده است.
اين گزارش به نقل از منابعي كه ماهيت آن‌ها را فاش نكرده است، مدعي است كه ريگي عصر ديروز در بيمارستاني در پاكستان كه در اثر جراحات وارده در درگيري‌ها با نيروهاي امنيتي ايران در آن بستري شده بود، بازداشت شده است.
خبرنگار شبكه العربيه در اسلام آباد در عين حال دستگيري عبدالمالك ريگي سرکرده گروهك تروريستي جند‌الله را ضربه محكمي بر اين گروهك دانست.

*خبرگزاري كويت نيز با انعكاس خبر دستگيري ريگي نوشت كه اعضاي وزارت اطلاعات ايران در يك عمليات مهم، موفق به دستگيري عبدالمالك ريگي فرمانده يكي از گروه‌هاي تروريستي در شرق كشور شدند.
اين گزارش مي‌افزايد: اين گروه در سال‌هاي اخير انفجارها و عمليات ربايش و ترور زيادي را در ايران انجام داده است كه ترور “نور علي شوشتري ” از فرماندهان سپاه از جمله اين اقدامات است.

“روسيا اليوم ” نيز در پايگاه خبري خود اين خبر را نقل از خبرگزاري فارس منتشر كرد و نوشت كه ريگي به عمليات ترور?ستي و انفجارهايي متهم است كه به كشتار دهها شهروند ايراني در مناطق مختلف كشور منجر شده است.
روسيا اليوم مي‌افزايد كه تهران به وجود ارتباطاتي ميان گروهك جندالله و سازمان اطلاعات آمريكا و انگليس نيز اشاره كرده است.

*پايگاه خبري “سي ان ان ” عربي در ادعايي عجيب مدعي شد كه وي فرد شماره دو گروهك تروريستي جندالله بوده است.
اين شبكه خبري نيز خبر دستگيري ريگي را به نقل از خبرگزاري فارس نقل كرد و مدعي شد كه نيروهاي امنيتي ايران فرد شماره دو گروه جندالله را در عمليات امنيتي و اطلاعاتي ويژه‌اي دستگير كردند.

در پي دستگيري عبدالمالك ريگي سركرده گروهك تروريستي جندالله شبكه‌هاي تلوزيوني جهان به پوشش گسترده اين خبر پرداختند.
در همين راستا شبكه “دويچه وله ” عربي در خبري به نقل از خبرگزاري فارس با اشاره به اقدامات تروريستي اين فرد شورشي در مناطق شرق ايران، تاكيد كرد: اين فرد متهم به آدم ربايي و قتل است.

شبكه “تي آر تي ” نيز خبر دستگيري ريگي را در صدر اخبار خود قرار داد و اعلام كرد: گروه ريگي در منطقه بلوچستان فعال بود كه متهم به انجام چندين انفجار در اين مناطق است.
اين شبكه با اشاره به اينكه پيش از اين عبدالحميد ريگي برادر عبدالمالك توسط نيروهاي امنيتي ايران دستگير شده بود، افزود: در يكي از خونين ترين اقدامات گروه جندالله در سيستان و بلوچستان در يك انفجار انتحاري “نورعلي شوشتري ” فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران ترور شد.

شبكه “فرانس 24 ” نيز با اعلام خبر دستگيري عبدالمالك ريگي تاكيد كرد: فرد مذكور متهم به اقدامات تروريستي در شرق ايران است.
“بي‌بي‌سي ” نيز اين خبر را در صدر اخبار خود قرار داد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “خبر دستگیری ریگی در صدر اخبار”

  1. دایانا نیم‌رخ

    behtarin khabare rooz!!! aali bood…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA