واکنش خبرگزاریهای غربی از دستگیری ریگی

دستگيري سركرده گروهك تروريستي موسوم به جند‌الله توسط نيروهاي اطلاعاتي ايران به يكي از مهمترين خبرهاي رسانه‌هاي بين‌المللي تبديل شد.

به گزارش فارس: خبر دستگيري عبدالمالك ريگي كه در بسياري از اقدامات تروريستي و شهادت مردم منطقه سيستان و بلوچستان نقش داشته است، به سرعت به يكي از خبرهاي مهم رسانه‌هاي بين‌المللي تبديل شد.

*روزنامه آمريكايي “نيويورك تايمز ” در خبري دستگيري ريگي را منتشر كرد .
اين روزنامه نوشت كه مقامات ايران معتقدند كه ريگي با القاعده در ارتباط است.

*خبرگزاري آمريكايي “آسوشيتدپرس ” نيز اعلام كرد كه نيروهاي امنيتي ايران عبدالمالك ريگي را دستگير كردند.
اين خبرگزاري آمريكايي اعلام كرد كه جندالله شش سال پيش فعاليت خود را با كودك‌ربايي و حملات پراكنده آغاز كرد.

*خبرگزاري انگليسي “رويترز ” نيز خبر دستگيري سركرده گروهك موسوم به جند‌الله را منتشر كرد و نوشت: ايران معتقد است كه ريگي با پشتيباني انگليس و آمريكا درصدد بي‌ثبات سازي ايران بوده است. اين خبرگزاري در ادامه به انتشار بخش‌هايي از سخنان “مصطفي محمد نجار ” وزير كشور ايران درباره جزئيات دستگيري ريگي پرداخت.

*روزنامه انگليسي “تايمز ” نيز خبر دستگيري عبدالمالك ريگي را پوشش داد. اين روزنامه به نقل از خبرگزاري فارس نوشت كه ريگي به همراه دو نفر از اعضاي گروه خود دستگير شده است.
تايمز در ادامه به تعدادي از جنايت‌هاي گروهك موسوم به جند‌الله در ايران پرداخت.

* روزنامه انگليسي “گاردين ” نيز خبر دستگيري عبدالمالك ريگي را منتشر كرد. اين روزنامه نيز نوشت كه ايران معتقد است آمريكا و انگليس به گروهك تروريستي “جندالله ” كمك مي‌كرده‌اند.

*خبرگزاري فرانسه هم خبر دستگيري سركرده گروهك تروريستي موسوم به جندالله را پوشش داد. اين خبرگزاري به نقل از يكي از نمايندگان مجلس ايران نوشت كه “عبدالمالك ريگي ” هنگامي كه در پروازي از يكي از كشورهاي عربي قصد داشت به پاكستان برود به هواپيماي حامل وي دستور فرود آمدن داده شد و پس از جستجوي هواپيما دستگير شد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “واکنش خبرگزاریهای غربی از دستگیری ریگی”

  1. Lynn نیم‌رخ

    I’m not easily impressed. . . but that’s ipmrsensig me! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA