واکنش خبرگزاریهای غربی از دستگیری ریگی

دستگیری سرکرده گروهک تروریستی موسوم به جند‌الله توسط نیروهای اطلاعاتی ایران به یکی از مهمترین خبرهای رسانه‌های بین‌المللی تبدیل شد.

به گزارش فارس: خبر دستگیری عبدالمالک ریگی که در بسیاری از اقدامات تروریستی و شهادت مردم منطقه سیستان و بلوچستان نقش داشته است، به سرعت به یکی از خبرهای مهم رسانه‌های بین‌المللی تبدیل شد.

*روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز ” در خبری دستگیری ریگی را منتشر کرد .
این روزنامه نوشت که مقامات ایران معتقدند که ریگی با القاعده در ارتباط است.

*خبرگزاری آمریکایی “آسوشیتدپرس ” نیز اعلام کرد که نیروهای امنیتی ایران عبدالمالک ریگی را دستگیر کردند.
این خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد که جندالله شش سال پیش فعالیت خود را با کودک‌ربایی و حملات پراکنده آغاز کرد.

*خبرگزاری انگلیسی “رویترز ” نیز خبر دستگیری سرکرده گروهک موسوم به جند‌الله را منتشر کرد و نوشت: ایران معتقد است که ریگی با پشتیبانی انگلیس و آمریکا درصدد بی‌ثبات سازی ایران بوده است. این خبرگزاری در ادامه به انتشار بخش‌هایی از سخنان “مصطفی محمد نجار ” وزیر کشور ایران درباره جزئیات دستگیری ریگی پرداخت.

*روزنامه انگلیسی “تایمز ” نیز خبر دستگیری عبدالمالک ریگی را پوشش داد. این روزنامه به نقل از خبرگزاری فارس نوشت که ریگی به همراه دو نفر از اعضای گروه خود دستگیر شده است.
تایمز در ادامه به تعدادی از جنایت‌های گروهک موسوم به جند‌الله در ایران پرداخت.

* روزنامه انگلیسی “گاردین ” نیز خبر دستگیری عبدالمالک ریگی را منتشر کرد. این روزنامه نیز نوشت که ایران معتقد است آمریکا و انگلیس به گروهک تروریستی “جندالله ” کمک می‌کرده‌اند.

*خبرگزاری فرانسه هم خبر دستگیری سرکرده گروهک تروریستی موسوم به جندالله را پوشش داد. این خبرگزاری به نقل از یکی از نمایندگان مجلس ایران نوشت که “عبدالمالک ریگی ” هنگامی که در پروازی از یکی از کشورهای عربی قصد داشت به پاکستان برود به هواپیمای حامل وی دستور فرود آمدن داده شد و پس از جستجوی هواپیما دستگیر شد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “واکنش خبرگزاریهای غربی از دستگیری ریگی”

  1. Lynn نیم‌رخ

    I’m not easily impressed. . . but that’s ipmrsensig me! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA