LED جدید سامسونگ

ايتنا – سئول- کره- شرکت سامسونگ، به عنوان دارنده مقام اول در توليد صفحه‌ نمايش‌هاي كريستال مايع (LCD) در دنيا چندي پيش مانيتور LED جديد خود را كه مجهز به فناوری جدید و طراحي بسيار جذابی است معرفي كرد.

مانيتور XL2370 معرفي شده توسط شركت سامسونگ، يكي از محصولات حرفه‌اي اين شركت است كه در ساخت آن از پانل (صفحه نمايش) باريك و فناوري انحصاري TOC (Touch Of Color) استفاده شده است.

دو ويژگي‌ ضخامت بسيار كم و سازگاري با محيط زيست در طراحي اين محصول، باعث تمايز مانيتور XL2370 سامسونگ از ديگر محصولات شده است.
با استفاده از فناوري جدبد نور پس زمينه LED، ضخامت مانيتور XL2370 به 19.9 ميلي‌متر (سه چهارم اينچ يا 0.78 اينچ) رسيده است كه اين مقدار در حدود يك سوم ضخامت مانيتور‌هاي استانداردي است كه با همين سايز در بازار به فروش مي‌رسد.
فريم كريستالي با ساختار خاص در مانيتور XL2370 همراه با فناوري TOC، باعث كاهش انعکاس و بازتاب نور محيط به چشم كاربر مي‌شود همچنين پايه براق اين مانيتور با طراحي صيقلی اكرليكي شفاف از جنس کريستال است، باعث ايجاد اين تصور مي‌شود كه تصویر مانيتور در روي هوا معلق است!

مانيتور XL2370 سامسونگ مجموعه‌اي از ويژگي‌هاي مناسب براي محافظت محيط زيست را ارائه مي‌كند كه يكي از آنها كاهش انرژي مصرفي است.
با وجود اين ويژگي مصرف اين مانيتور يك سوم كمتر از مصرف مانيتور‌هاي موجود در بازار با همين سايز است.
همچنين اين محصول عاری از هرگونه مواد شیمیایی سمی مانند هالوژن يا جيوه است كه براي محيط زيست بسيار خطرناك است.

سامسونگ در فرآیند تولید فناوري TOC خود با حذف اسپری و رنگ‌های مضر باعث افزايش امكان بازيافت مانيتور نیز شده است. کاهش قابل توجه حجم بسته‌بندی این محصول می‌تواند باعث كاهش چشمگير هزينه حمل و نقل و همچنين كاهش ميزان كربن توليدي در محيط زيست شود.
علاوه بر اين موارد مانيتور XL2370 سامسونگ با ويژگي‌هاي مناسب خود بيشترين ميزان كارايي را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد.

وجود ويژگي Mega Dynamic Contrast Ratio ( نسبت كنتراست دینامیک میلیونی) در XL2370 با نسبت 5,000,000:1 ، باعث ايجاد تصويري مناسب با ميزان درجه رنگ سیاه بالا و در نتیجه ارائه رنگ‌هاي واقعي مي‌شود كه اين موضوع در كنار زمان پاسخ‌دهي دو ميلي‌‌ثانيه اين مانيتور (در حالت خاكستري به خاكستري) باعث نمايش تصاوير ورزشي، ويديويي مهيج و بازي‌ها با كمترين ميزان محو‌شدگي مي‌شود.
همچنين مانيتور XL2370 با پشتيباني از حداكثر دقت 1080×1920 پيكسل، اين امكان را بوجود مي‌اورد كه كاربر بدون كوچكترين مشكل بتواند تصاويري ويديوي خود را كه با استاندارد HD ذخيره شده است ببيند و از ديدن كيفيت تصاوير واقعي در اين محصول لذت ببرد.

جاي يانگ لی مدير بخش نمايش بصری شرکت سامسونگ می‌گويد: «ما انتظار داريم که مانيتور XL2370 عصر جديدی در بازار مانيتور‌‌هاي LED ايجاد کند.»
سامسونگ با طراحی زيباي محصولات خود و با پاسخ به نياز بازار براي ساخت وسايل هماهنگ با محيط زيست به عنوان يك شركت پيشرو در اين زمينه، باعث ايجاد راهي هموار براي ساخت مانيتور‌هاي LED خواهد شد.

ویژگی‌ها:
1- صفحه‌نمايش با ضخامت 19 ميلي‌‌متر
2- وجود فناوري Mega DCR
3- پشتيباني از استاندارد Full HD (1080×1920 پيكسل)
4- زمان‌پاسخ‌دهي دو ميلي‌ثانيه (در حالت خاكستري به خاكستري)
5- كاهش توان مصرفي
6- وجود فناوري TOC(Touch of Color)
7- قاب كريستالي با ساختار خاص و عاري از رنگ و تركيبات سمي براي كمك به كاهش بازتاب نور
8- كليد‌هاي مديريتي لمسي

درباره سامسونگ
شرکت سامسونگ الکترونيک يک رهبر جهانی فناوري هاي نيمه هادی ، مخابرات ، رسانه های ديجيتال و فن آوری همگرايی ديجيتال بافروش بالای 96 ميليارد دلار در سال 2008 ميباشد. و با در خدمت داشتن حدود 164،600 کارمند در 179 شرکت در 61 کشور ، متشکل از دو واحد تجاری رسانه های ديجيتال و ارتباطات و راهکارهای تجاری می باشد. شرکت سامسونگ به عنوان يکی از سريع‌ترين برندهای تجاری در حال رشد جهانی در زمينه توليد تلويزيون‌های ديجيتال، تراشه‌های حافظه، تلفن همراه و TFT – LCDs می‌باشد.
برای اطلاعات بيشتر به www.samsung.com مراجعه کنيد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA