Xmen جدید رکورد زد.

هفتمین قسمت از سری فیلم‌های ابرقهرمانی و علمی تخیلی «مردان ایکس» در هفته اول اکران خیره‌کننده ظاهر شد.

بنابر گزارش تکمیلی سینما باکس به نقل از خبرآنلاین، فیلم تحسین‌شده «مردان ایکس: روزهای گذشته آینده» (X-Men: Days of Future Past) به کارگردانی برایان سینگر که در هفته یادبود قربانیان جنگ روی پرده رفته، در سه روز اول اکران در آمریکای شمالی در ۳۹۹۶ سینما ۹۱.۴ میلیون دلار فروخت و پرفروش‌ترین فیلم هفته شد.

انتظار می‌رود این فیلم تا دوشنبه که پایان تعطیلات چهار روزه است، حدود ۱۱۰ میلیون دلار به دست بیاورد.

فیلم شرکت‌های مارول اینترتینمنت و فاکس قرن بیستم در تعطیلات آخر هفته در بازار بین‌المللی ۱۷۱.۱ میلیون دلار دیگر به دست آورد و مجموع فروش جهانی خود را در هفته اول اکران به رقم خیره‌کننده ۲۶۱.۸ میلیون دلار رساند که بهترین فروش افتتاحیه فیلمی از سری فیلم‌های «مردان ایکس» است.

«روزهای گذشته آینده» همچنین با کنار زدن «آواتار» بهترین فروش افتتاحیه فیلمی تولید فاکس در سطح بین‌المللی را به نام خود ثبت کرد.

در همین حال کمدی «مخلوط»‌ (Blended) با بازی آدام سندلر و درو باریمور خیلی خوش‌شانس نبود.

این فیلم در سه روز اول نمایش با ۱۴.۲ میلیون دلار فروش در ۳۵۵۵ سینما پس از «روزهای گذشته آینده» و «گودزیلا» سوم شد. انتظار می‌رود «مخلوط» تا پایان تعطیلات چهار روزه ۱۸.۱ میلیون دلار بفروشد که یکی از بدترین فروش‌های افتتاحیه فیلمی با بازی سندلر است.

موفقیت «روزهای گذشته آینده» یک پیروزی برای فاکس و سینگر است که در یک ماه اخیر نامش به خاطر یک رسوایی اخلاقی در رسانه‌ها می‌چرخد. مردی ۳۱ ساله اخیرا سینگر را متهم کرده که در فاصله اوت ۱۹۹۹ تا اوایل ۲۰۰۰ که او یک بازیگر نوجوان جویای نام بود، ازش سوء‌ استفاده کرده است. واکنش‌ها به این خبر به قدری منفی بود که سینگر ناچار شد خود را از حضور برنامه‌های تبلیغاتی برای فیلم جدیدش کنار بکشد.

«روزهای گذشته آینده» با ۲۶۱.۸ میلیون دلار فروش جهانی در سه روز اول اکران به راحتی توانست  «مردان ایکس: ایستگاه آخر» (۲۰۰۶) را کنار بزند که پیش از این با ۲۰۳ میلیون دلار رکورددار بهترین فروش افتتاحیه یک فیلم مجموعه «مردان ایکس» بود.

x-men-days-of-future-past

هیو جکمن در نقش وولورین در صحنه‌ای از فیلم «مردان ایکس: روزهای گذشته آینده»

«روزهای گذشته آینده» هفتمین قسمت سری فیلم‌های «مردان ایکس» و دنباله‌ دو فیلم «ایستگاه آخر» و «مردان ایکس: درجه یک» (۲۰۱۱) است. این فیلم با با بودجه‌ای ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است.

در فیلم جدید، پروفسور زاویر (پاتریک استیوارت)، مگنتو (ایان مکلن)، وولورین (هیو جکمن) و اعضای فعلی تیم ایکس با یک دنیای تیره روبرو می‌شوند که در آن موجودات جهش‌یافته، گونه‌هایی در معرض خطر به حساب می‌آیند و تحت برنامه بولیوار تراسک (پیتر دینکلیج) و به خاطر بالا رفتن سطح بی‌اعتمادی انسان‌ها به آن‌ها، تحت تعقیب هستند، به زندان می‌افتند یا کشته می‌شوند.

آن‌ها نقشه‌ای جسورانه طراحی می‌کنند تا وولورین را به گذشته بفرستند تا پروفسور زاویر جوان (جیمز مک‌آووی)، مگنتو جوان (مایکل فاسبندر) و باقی گروه را راضی کنند برای متوقف کردن تهدیدات همکاری کنند.

هالی بری، آنا پاکویین، شاون اشمور، الن پیج، جنیفر لارنس، نیکلاس هولت، لوکاس تیل، عمر سی، بوبو استیوارت، فان بینگ‌بینگ، آدام کانتو، ایوان پیترز و جاش هلمن دیگر بازیگران «روزهای گذشته آینده» هستند که با اقتباس از شخصیت‌های قصه‌های مصور انتشارات مارول ساخته شده‌ است.

فیلمنامه را سایمن کینبرگ بر مبنای داستانی از سینگر نوشته است. فیلم بر اساس خط داستانی «روزهای گذشته آینده» از مجموعه «افراد ایکس مرموز» اثر کریس کلرمونت و جان بیرن ساخته شده که در ۱۹۸۱ منتشر شد.

«افراد ایکس: روزهای گذشته آینده» پس از «مردان ایکس» (۲۰۰۶) و «ایکس ۲» (۲۰۰۳) سومین فیلم «مردان ایکس» است که سینگر کارگردانی کرده است. او کارگردان فیلم‌هایی چون «مظنونین همیشگی»، «شاگرد زرنگ»، «سوپرمن بازمی‌گردد»، «والکری» و «جک غول‌کش» است.

«روزهای گذشته آینده» در بازار بین‌المللی در چین حدود ۳۷.۷ میلیون دلار فروخت که پس از «تایتانیک سه‌بعدی» دومین افتتاحیه برتر فیلمی تولید فاکس در این کشور است. «روزهای گذشته آینده» در ۱۱ بازار از جمله کره جنوبی (۱۳.۵ میلیون دلار) رکورد بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم را جابجا کرد.

این فیلم در بریتانیا با ۱۴.۲ میلیون دلار کار خود را شروع کرد و در فرانسه هم ۱۳.۵ میلیون دلار فروخت که بیشترین فروش هفته اول یک فیلم هالیوودی در این کشور از آغاز سال ۲۰۱۴ تاکنون است.

«روزهای گذشته آینده» در آمریکای شمالی پنجمین فروش افتتاحیه برتر یک فیلم اکران‌شده در هفته یادبود قربانیان جنگ را به نام خود ثبت کرد. چهار فیلم اول «دزدان دریایی کارائیب: در انتهای دنیا» (۱۳۹.۸ میلیون دلار)، «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» (۱۲۶.۹ میلیون دلار)، «مردان ایکس: ایستگاه آخر» (۱۲۲.۹ میلیون دلار) و «سریع و خشمگین ۶» (۱۱۷ میلیون دلار) است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA