گاف جدید یاهو

به گزارش شبکه ایران، خبر دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی موسوم به “جندالله” در رسانه‌های خبری جهان بازتاب وسیعی داشته است. اعلام این خبر از سوی رسانه‌های خبری، آنچنان با بهت و حیرت همراه بوده که برخی رسانه‌های خارجی دچار اشتباهات قابل توجهی در چگونگی انتشار این خبر شدند.

پایگاه خبری “یاهونیوز” که به عنوان سومین سایت اینترنتی پربازدید جهان مطرح است، در انعکاس این خبر که به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام داده است، از تصویر شیرین عبادی، وکیل حقوقی نزدیک به اپوزیسیون به جای تصویر عبدالمالک ریگی استفاده کرده است. این در حالی است که در متن خبر هم هیچ اشاره‌ای به شیرین عبادی و احیاناً موضع‌گیری وی در خصوص دستگیری ریگی دیده نمی‌شود.

با توجه به اینکه تشابه زیادی بین چهره ریگی و شیرین عبادی دیده نمی‌شود، ممکن است موضع مشابه این دو نفر در جریانات پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران که هر دو به هر نحوی برای ادامه یافتن اغتشاشات تلاش می‌کردند، یاهو را به اشتباه انداخته باشد!

شیرین عبادی پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری هم‌صدا با دشمنان ایران برخورد با اغتشاشگران را محکوم کرده بود و ریگی نیز صرف نظر از کارنامه سنگین وی در ترور شهروندان و سربازان نیروی انتظامی، در جریان اتفاقات پس از انتخابات نیز توصیه‌هایی برای توسل به مبارزه مسلحانه علیه نظام برای زنده ماندن جنبش سبز کرده بود.

گفتنی است عبدالمالک ریگی در دقایق ابتدایی صبح امروز در حالی که تصمیم داشت تا با چهره‌ای مبدل و همچنین اسم و اسناد جعلی به همراه یکی از اعضای گروهک خود، از دوبی عازم کشور قرقیزستان شود، دستگیر شد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA