فيلمي كه زندگي شما را تغيير ميدهد.

آميلی پولن ساخته Jean Pierre Jeunet داستان زیبایی از زندگی آمیلی دختری درون‌گراست که در طول فیلم یاد می‌گیرد چگونه باید از زندگی لذت برد.

آمیلی در دوران کودکی بخاطر سوءتفاهمی احمقانه از مدرسه رفتن و داشتن همبازی محروم بوده و به همین خاطر همیشه در تصورات و خیالات بچه‌گانه خودش زندگی می‌کرده. ژان پیر ژونه مخاطب فیلمش را قدم به قدم با تحولات روحی آمیلی جلو می‌برد و فرآیند تغییر نگرش آمیلی به زندگی را با زیبایی هر چه تمام‌تر به ببینده نشان می‌دهد.
آمیلی کشف می‌کند که می‌تواند به آدمهای واقعی اطراف خودش که خارج از خیالات ذهنی‌اش قرار دارند کمک کند، انسانهای خوب را خوشحال سازد و بدها را تنبیه کند؛ ولی در نهایت متوجه می‌شود اين به تنهایی برای لذت بردن از زندگی کافی نیست، پس خودش چطور؟ چطور به زندگی خودش برسد؟

در يک سکانس بی‌نظیر آميلی پخش مراسم بزرگداشت مرگ‌اش را در تلویزیون تصور می‌کند، حرفهای گوینده اخبار، آمیلیِ تنها و ترسو را بخودش می‌آورد. آمیلی که عاشق پسری مثل خودش خیالباف و تنها به نام نینو شده، برای بدست آوردن عشق‌اش ترس را کنار می‌گذارد.

فيلم “سرنوشت شگفت‌انگيز آميلی” با فیلم‌نامه‌ی خوب Laurant و میمیک صورت فوق‌العاده Audrey Tautou (که در فیلم کد داوينچی هم بازی کرده) و همچنین استفاده‌ی بجا از جلوه‌های ویژه توسط ژان پیر ژونه، در چهار قسمت نامزد جایزه اسکار شده بود.

یک دیگر از دلایل محبوبیت این فیلم موسیقی آن است؛ موزیکی ساده و جذاب ساخته Yanne Tiersen که سه ترک آنرا می‌توانید از اینجا و اینجا و اینجا دانلود کنید.

منبع :http://carpediem.atnima.com/1385/09/20/amelie-poulain//


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

4 پاسخ به “فيلمي كه زندگي شما را تغيير ميدهد.”

 1. غرغرو نیم‌رخ

  جالب بود.
  ممنون.

 2. دفترخاطرات نیم‌رخ

  نسخه سانسور نشده به همراه زيرنويس فارسيش موجود نيست؟! :دي

 3. reza khalili نیم‌رخ

  تکنیک های میزان سن خیلی دلپزیر است

 4. مصطفی نیم‌رخ
  مصطفی

  خوب شعر خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA