۷ روش موثر و باور نکردنی برا ی ارتقا عملکرد مغز

۱-    جستجوی مطالب علمی و دلخواه دراینترنت و یا هر منبع دیگر: اختصاص زمانی در روز به مطالعه پیرامون مطالب علمی و دلخواه برای ارتقا عملکرد مغز مفید است.
۲-    ورزش: ورزش ، ابتلا به اختلالات مشاعری را به تعویق می اندازد. تحقیقات ثابت کرده است که انجام تمرینات ورزشی هوازی نه تنها باعث افزایش سرعت و هوشیاری مغزی می شود بلکه بافت مغزی را نیز تقویت می کند.حتی ۵۰ دقیقه پیاده روی تند به مدت سه روز در هفته چنین تاثیر مثبتی را به همراه دارد.
۳-    مسواک زدن و کشیدن نخ دندان: سلامت دهان و دندان ارتباط موثری با سلامت مغز دارد. بعد از مطالعه بر روی هزاران نفر شرکت کننده در تحقیقات ثابت شده است که بیماری های پریودنتال و عفونت های لثه ارتباط مستقیمی با کاهش عملکرد مغزی در بزرگسالی دارد. با توجه به این حقیقت توصیه می شود که به مدت ۲ دقیقه در روز وقت صرف مسواک زدن و کشیدن نخ دندان کنید.
۴-    اجتناب از نوشیدنی های الکلی: زیاده روی در مصرف نوشیدنی های الکلی حجم توده مغزی را کاهش می دهد.
۵-    خوردن میوه های بلوبری
۶-    حل جدول و معما: این سرگرمی بهترین تمرین و ورزش مغزی است .
۷-    مدیتیشن و یا تزکیه نفس: ۴۰ دقیقه در روز برا انجام این عمل کافی است. استوار و صاف بنشینید. چشمان خود را ببندید و به آنچه در آن لحظه احساس و دریافت می کنید تمرکز کنید. مثلا صدای تنفس و یا جیک جیک گنجشکان درصبح.

منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “۷ روش موثر و باور نکردنی برا ی ارتقا عملکرد مغز”

  1. buying kettleworx program نیم‌رخ
    buying kettleworx program

    Hello, I just stumbled upon this website whilst searching around online as Im researching some information on dog runs!. I think its a good website so Ive bookmarked your site and intend to come back another day to give it a proper look when Im more free.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA