انرژي رنگها

انرژی نور خورشید متشکل از هفت رنگ اصلی، قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش است. هرکدام از این رنگ ها روی قسمت خاصی از بدن تاثیر مثبت می گذارد. در علم یوگا نیز به این رنگ ها توجه بسیار خاصی شده است زیرا هرکدام از این رنگ ها روی احساسات، مغز و روح افراد تاثیر می گذارد.

هنگامی که هر فرد تاثیرات رنگ های مختلف را بداند می تواند با استفاده از آن برای بالابردن سطح انرژی هرکدام از اعضای بدن بکوشد.

همان گونه که سیستم داخلی بدنتان به غذا احتیاج دارد روح شما نیز از طریق استفاده و لذت بردن از رنگ ها می تواند تا حد بسیار زیادی انرژی مناسب را کسب کند. متن زیر به شما کمک می کند تا به طور مختصر انرژی هرکدام از رنگ ها را بدانید؛

رنگ قرمز؛ استفاده از این رنگ احساس زنده دلی و انرژی بسیار خوبی به شما می دهد و ضربان قلب و تعداد نفس های افراد را بالا می برد.

رنگ قرمز را رنگ عشق می دانند. این رنگ احساس شجاعت و جرات و نیز اعتماد به نفس را برای شما به ارمغان می آورد و هنگام بروز استرس در شما انرژی مناسب را از زمین کسب کرده و به اندامتان منتقل می کند. هر چیزی در آغاز پیدایش به انرژی احتیاج دارد پس استفاده از رنگ قرمز انرژی مناسب را در بسیاری از مواقع به شما می دهد.

معمولا ماشین هایی که به رنگ قرمز هستند در تیررس افراد بزهکار قرار می گیرند. به گفته طراحان لباس بهترین رنگی است که مشتری را به خود جذب می کند. ویژگی شخصیتی افرادی که رنگ قرمز را دوست دارند عبارتست از؛ شجاعت، اطمینان، حس انسان دوستی، قوی بنیه، سریع التصمیم، میهمان نواز و برون گرا.

این رنگ احساسات عاطفی و روحی افراد را در حد بسیار زیادی بالا برده و ضربان قلب و تعداد نفس های افراد را بالا می برد. معمولا رنگ قرمز را رنگ عشق می دانند به این دلیل که هنگامی که فردی در حالت عشق و علاقه است صورتش به سمت قرمزی می رود. لباس های قرمز توجه افراد را به خود جلب می کند و ظاهر سنگین را نشان می دهد. طراحان منزل می گویند وسائلی که به رنگ قرمز هستند جذب کننده بیشتری است.

رنگ نارنجی؛ رنگ نارنجی شور و شوق خاصی را منعکس و کمک می کند تا افراد در کارهای روزانه انرژی بهتری داشته باشند. نارنجی بهترین محرک برای انسان است و تنوع بسیار خوبی در زندگی به وجود می آورد و زندگی بی حرکت افراد را پرهیجان تر از گذشته می کند. این رنگ جلوی احساسات منفی را می گیرد و از بروز استرس جلوگیری می کند. علاوه بر این افراد را اجتماعی کرده و استقلال خاصی به آنها می بخشد.

ویژگی شخصیتی افرادی که رنگ نارنجی را می پسندند عبارتست از؛ مشتاق، شاد، خوش مشرب، پرانرژی، ورزشکار، مطمئن و سودمند برای دیگران.

رنگ زرد؛ عاقل، منظم و معتبر. به طور معمول این افراد بسیار عاقل، منظم و در ذهن عموم پراعتبارند. افرادی پرهیجان و عجیب هستند. این رنگ به درک و فهمیدن موضوعات مختلف بسیار کمک می کند برای یادآوری خاطرات قدیم بسیار موثر است و اطمینان و اعتماد بسیار بالایی در افراد ایجاد می کند.

رنگ زرد به دلیل براق بودن آن بسیار زیبا و جذب کننده است. تفکر افراد بر این است که این رنگ، رنگ خوشبینانه ایست ولی مردم در هنگام استفاده از آن تعادل روحیشان کاهش می یابد. به عنوان مثال کودکان در اتاق هایی که به رنگ زرد است بیشتر گریه می کنند. رنگ بسیار سختی برای چشم است درنتیجه استفاده و نگاه کردن بیش از اندازه برای چشم ها عذاب آور و گاهی خطرناک است.

رنگ زرد تمرکز افراد را بالا می برد بنابراین برای علامت های راهنمایی و رانندگی مورد استفاده قرار می گیرد و مهمترین مسئله تسریع در عملیات متابولیسم بدن است.

ویژگی افرادتی که این رنگ را دوست دارند بدین صورت است؛ خوش مشرب، خوش بین، مطمئن، اهل عمل و روشنفکر.

رنگ سبز؛ این افراد متعادل، عاشق و کنترل کننده هیجانات درونی خود هستند. استفاده از این رنگ کمک کننده افراد در آرام شدن قسمت های مختلف ماهیچه ها، اعصاب و مغز است و انرژی بسیار متعادل و تمیزی را هدیه می آورد.

این رنگ به ایجاد تعادل در احساسات افراد می کند و بهترین کمک کننده برای ذخیره کردن احساساتی است که درحال ازبین رفتن است. سبز رنگ نشان دهنده طبیعت است؛ رنگی آرام و تازه. به طور معمول افرادی که در میانسالی عروس می شوند از لباس سبز استفاده می کنند تا شادابی و طراوت خود را به دیگران ثابت کنند.

در بیمارستان ها از رنگ سبز به دلیل آرامش بخش بودن آن استفاده می شود. سبز تیره مردانه و محافظه کار و نشانه ثروت است، اما در باورهای قدیم بعضی از افراد استفاده از لباس و ابزاری که رنگ سبز داشته باشد را خوش یمن نمی دانند.

افرادی که رنگ سبز را دوست دارند فهیم، کنترل کننده احساسات، منطبق با وضعیت های مختلف، همدرد، غم خوار، بخشنده، فروتن، عاشق زندگی در طبیعت و خیال پرداز هستند.

رنگ آبی؛ به طور کلی ویژگی رنگ آبی آرامش بخش بودن برای ذهن افراد است و به طور مستقیم روی سیستم عصبی تاثیر مثبت گذاشته و آرامش و رهایی عظیمی برای افکار آدمی به ارمغان می آورد، هرچند ضعیف ترین محرک است و در مواد غذایی طبیعی به ندرت می توان یافت. محققان در امر تغذیه بر این باورند که افراد برای پیداکردن مواد غذایی فاسد باید توجه داشته باشند که معمولا این مواد به رنگ آبی، سیاه و بنفش هستند.

به طور معمول رنگ قهوه ای، سبز و قرمز در طبیعت بیشتر یافت می شود و در رستوران ها از رنگ قرمز به دلیل اشتهاآور بودن استفاده می کنند.معمولا برای افرادی که هنگام خواب مشکل دارند و یا برای بچه هایی که بیش فعال هستند توصیه می شود که از رنگ آبی بیشتر استفاده کنند.

افرادی که این رنگ را دوست دارندسخنران و معتبر در مجامع عمومی، شفاف و فعال هستند معقول و سنجیده، مهربان و خونگرم، الهام بخش، مبتکر، پرستار و کاملا محتاط هستند.

رنگ نیلی؛ انرژی رنگ نیلی باعث وصل شدن ما با ضمیر ناخودآگاهمان است و به این ترتیب دید بسیار وسیعی نسبت به جهان اطراف را به این گونه افراد می دهد.قدرت درک مستقیم، خیال پرداز، قدرتمند در افکار و مواجه شده با رویدادها و بالاترین سطح رویاپردازی.

افرادی که این رنگ را دوست دارند بصیر، اهل عرفان و فهیم هستند و از قدرت درک بسیار بالایی برخوردارند، نترس، فعال و جویای حقیقت هستند و روحیه بسیار آرمانی دارند.

رنگ بنفش؛ زیبااندیش، بالاترین حد قدرت ابتکار، الهام بخش. به طور کلی رنگ بنفش تطهیرکننده افکار و احساسات است. انرژی رنگ بنفش وصل کننده روح غیرعادی ما و راهنمای آن است. عاقل و روح قدرتمند و مبتکر دارد.

این افراد رهبر روح غیرعادی، مهربان و درستکار، انسان دوست و خیرخواه، فداکار و رویایی هستند.

رنگ مشکی؛ رنگ مشکی قدرت و منبع هر چیزی را برای انسان تداعی می کند. به طور معمول استفاده از این رنگ بسیار رایج است زیرا اندام انسان را متناسب تر نشان می دهد. این رنگ را بسیار شیک و بی انتها می دانند.

معمولا کشیش ها مشکی می پوشند تا تابع و تسلیم بودن خود را به پروردگارشان ثابت کنند. در برخی از فرهنگ ها پوشش مشکی خانم ها را مطیع بودن آنها از همسرانشان می دانند. اما جالب است بدانید که در بیشتر فیلم های ترسناک افراد جانی و یا شخصیت های منفی ماورائی از لباس مشکی استفاده می کنند.

رنگ سفید؛ معمولا عروس ها با پوشیدن لباس سفید معصومیت و پاکی خود را نشان می دهند. رنگ سفید انتشاردهنده رنگ های روشن اطراف است و بیشتر در لباس های تابستانی دیده می شود. این رنگ برای تزئین هر چیزی مورداستفاده قرار می گیرد؛ به دلیل آنکه با هر رنگ دیگری هم خوانی دارد. رنگ سفید کثیفی و چرک را به خوبی نشان می دهد به همین دلیل در تمیز نگه داشتن آن بسیار کوشش می شود. پزشکان و پرستاران با پوشیدن لباس های سفید تمیزی و استرلیزه بودن را نشان می دهند.

منبع : ايران هيلر.


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA