هري پاتر و شاهزاده دورگه

اكران تريلر جنجالي ولكري با بازي تام كروز و همچنين هري پاتر و شاهزاده دورگه، ششمين فيلم از مجموعه هري پاتر به تاخير افتاد.

به گزارش ورايتي،  ولكري  ابتدا قرار بود 14 تير به نمايش درآيد، اما مسئولان مترو گلدوين مه‌ير – توزيع‌كننده فيلم – به خاطر همزمان شدن نمايش آن با اكران تريلر «تحت تعقيب» با بازي آنجلينا جولي، تصميم گرفتند نمايش فيلم خود را تا 12 مهر به تعويق بيندازند.

اما مترو گلدوين مه‌ير بار ديگر تاريخ نمايش اين فيلم را به تعويق انداخت و اين بار به 25 بهمن موكول كرد كه همزمان با تعطيلات هفته روساي جمهور آمريكاست. منابع نزديك به اين كمپاني اعلام كردند تغيير مجدد تاريخ نمايش اين فيلم صرفا بنا به دلايل تجاري و به خاطر استفاده از مزاياي تعطيلات آخر سال بوده است.

ولكري، داستان واقعي سرهنگ كلاوس شنك گراف فن اشتوفنبرگ، افسر آلماني با بازي كروز و همراهان اوست كه 20 ژوئيه 1944 در جايي كه آن زمان بخشي از پروس شرقي بود، سعي كردند هيتلر را ترور كنند، اما نقشه آنها با شكست مواجه شد. او و يارانش دستگير و به جوخه اعدام سپرده شدند.

دولت آلمان ابتدا به گروه فيلمبرداري اجازه كار در بندر بلاك را نداد كه نقشه ترور در آنجا اجرا و عاملان حمله به هيتلر همان جا اعدام شدند. آن زمان گفته شد احتمالا عضويت كروز 46 ساله در كليساي ساينتولوژي -كه دولت آلمان آن را بيشتر به‌عنوان فرقه‌اي سودجو مي‌شناسد- در اين تصميم‌گيري مؤثر بوده است.
بعضي از صحنه‌هاي گرفته‌شده در بندربلاك از بين رفت و به ناچار از نو فيلمبرداري شد. مرداد گذشته نيز 10 نفر از هنروران فيلم در جريان فيلمبرداري يك صحنه از پشت كاميون افتادند و زخمي شدند. اين فيلم را برايان سينگر سازنده فيلم‌هايي چون «مظنونين هميشگي» و «مردان مجهول» كارگرداني كرده و كنت برانا، بيل ناي و تام ويلكينسن ديگر بازيگران آن هستند.

همچنين تاريخ اكران «هري پاتر و شاهزاده دورگه»، كه قرا بود آبان ماه اكران شود با 8 ماه تاخير، 27 تير سال آينده روي پرده مي‌رود. رويترز اعلام كرد انتظار مي‌رود تصميم مديران استوديو برادران وارنر براي تعويق اكران اين فيلم به كارگرداني ديويد ييتس بريتانيايي، ميليون‌ها نفر از علاقه‌مندان ماجراهاي جادوگر جوان و مدرسه جادوگري هاگوارتز را در چهار گوشه دنيا نااميد كند.

اين در حالي است كه پخش آنونس‌هاي تبليغاتي اين فيلم در سينماها از هفته گذشته آغاز شده و با توجه به تعويق اكران فيلم به‌نظر مي‌رسد پخش آنها متوقف شود. پنجمين قسمت هري پاتر با نام «هري پاتر و محفل ققنوس» ساخته ييتس بيش از يك‌سال پيش و تابستان 2007 اكران شد

استوديو برادران وارنر كه شاخه‌اي از شركت رسانه‌اي تايم وارنر است، دليل تغيير زمان اكران هري پاتر جديد را از پاييز امسال به تابستان سال آينده،  استفاده از ظرفيت اكران تابستاني ذكر كرده است. بيش از 40 درصد درآمد سالانه استوديوهاي هاليوودي از اكران فيلم‌ها مربوط به فصل تابستان است.

البته تغيير زمان اكران اين فيلم، تاثيري بر زمان توليد و اكران آخرين فيلم اين مجموعه براساس كتاب‌هاي جي.كي.رولينگ نخواهد گذاشت و «هري پاتر و حفره‌هاي مرگبار» در 2 قسمت روي پرده سينماها مي‌رود. زمان تعيين‌شده براي اكران قسمت اول فيلم پاييز 2010 و قسمت دوم، بهار 2011 است. دانيل رادكليف، روپرت گرينت و اما واتسن بازيگران ثابت سري فيلم‌هاي مجموعه هري پاتر بوده‌اند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “هري پاتر و شاهزاده دورگه”

  1. sosi نیم‌رخ
    sosi

    esme film jadide anjeli jooli wanted ast

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA