ذهن خوان

سلام

خوبید ؟

میبینم که من چند وقتی بود تو دسته بندی خودمونی چیزی ننوشته بودم . چون حس و حال منتقل کردن درد رو به کسی ندارم.

یادمه بچه که بودم و تو ماشین مینشستم و به دور و برم و آدمها نگاه میکردم همیشه دوست داشتم با دقت به چهره هاشون بفهمم چی تو کلشونه .

یک پسر که با نا امیدی قدم برمیداره و قدمهاش بوی کرختی میده تو چه فکری میتونه باشه . یا اینکه یه دختر ۱۵ ۱۶ ساله که با حسرت به اطرافش نگاه میکنه به چی میتونه فکر کنه . یا لازم نیست همیشه بدبختها رو دید . یکی که توی یک ماشین اخرین سیستم داره اهنگ مورد علاقه اش رو گوش میده اون به چی داره فکر میکنه .

به طور مثال به این عکس خانوم از بلاد کفر دقت کنید.

برداشتتون از نگاه این زن چیه ؟.

لازم نیست برداشت خاصی بنویسید . اون چیزی که شما از چهره ی این فرد برداشت میکنید قالبا اون چیزیه که در ذهن خودتون دارید بهش فکر میکنید . خوب شاید شما پسر باشید و بگید مثلا این دختر دلش یه پسر میخواد اما چون من پسر هستم و ….. نیستم  دیدی ضایع شدی .

ولش من هر چی بگم که شما نمیفهمید . پس واسه چی بگم ؟ هان ؟‌نه هان؟ .

حالا میخوام یه چیزی بگم . وقتی اینبار پا به خیابون گذاشتید به چهره ها دقت بیشتری بکنید . ببینید که شما بدبخترید نیستید . و ببینید که شما خوشبخترین هم نیستید . شما هم یکید مثل همه . از جای هیچ فیلی هم نیوفتادید . به قیافه ی مردم به چشم یک پرتره ی سخنگو و زنده نگاه کنید .

سعی کنید با دیدن هر چهره به این فکر کنید که به چی فکر میکنه ؟ .


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “ذهن خوان”

 1. mehdi نیم‌رخ
  mehdi

  sسلام حاجی.
  از سیدت چه خبر؟حاجی این سیدت چند تا جون داره؟ هر وقت تلویزیون ایران رو باز میکنی یه نفر میگه “حاجی سیدتو کشتن چند تا نخود بفرست بیاد”و اینا.
  جاجی وبلاگ قشنگی داری.
  در مورد موضوع: فکر میکنم بهتره قبل از اینکه بفهمیم بقیه به چی فکر میکنن دقت کنیم ببینیم خودمون به چه چیزهایی فکر میکنیم؟!
  موفق باشی.
  ولی این قضیه سید بد جوری ذهنمو مشغول کرده…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA