سیزده به در

سيزده بدر ، روز آشتي با طبيعت
جام جم آنلاين: سيزده بدر يا جشن بدرقه نوروز از مهمترين رسوم مشترك در ميان اقوام ايراني است كه طي سالهاي اخير روز آشتي با طبيعت نيز تلقي مي‌شود. ايرانيان از گذشته‌هاي دور ، با آغاز بهار و ورود به سال جديد و پس از چند روز ديد و بازديد و تبريك سال نو ، گويا براي تكميل شادي خود و دور كردن غم و غصه و خمودگي ، در روز سيزدهم فروردين ماه ، با بيرون آمدن از خانه و پناه گرفتن در طبيعت ، مراسم سيزده بدر را اجرا مي‌كنند.

در همه شهرها و روستاها و عشيره‌هاي ايران ، خانواده‌ها به صورت گروهي، گاه چند خانواده با هم غذاي ظهر را آماده كرده و آجيل و خوردني‌هاي سفره هفت سين را با خود برداشته و به دامان صحرا و طبيعت مي‌روند و سبزه هفت سين را با خود برده و به آب روان مي‌سپارند .

به دامن صحرا و طبيعت رفتن ، شوخي و بازي كردن،دويدن،تاب خوردن و در هر حال شاد بودن ، از ويژگي‌هاي روز سيزده بدر است. گره زدن سبزه به نيت باز شدن گره دشواري‌ها و برآورده شدن آرزوها ، از ديگر رسوم اين روز است.

ادامه ی مطلب

——————–

كره ماه گورستان جديد انسان ها
جام جم آنلاين: يك شركت تجاري اعلام كرد با دريافت 10 هزار دلار جسد سوزانده شده انسان ها را پس از مرگشان به كره ماه انتقال مي دهد.
به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از رويترز،يك شركت امريكايي در نظر دارد سطح كره ماه را به گورستاني براي انسان ها تبديل كند.

رئيس شركت تجاري سلستيك گفت شركت متبوع وي در نظر دارد امكاناتي را فراهم كند كه بر اساس آن خاكستر اجساد انسان ها پس از مرگشان به كره ماه انتقال داده شود.

چارلز چافر گفت در همين خصوص موافقت نامه اي ميان شركت سلستيك و شركت فضائي اودسه مون و شركت استروبوتيك به امضاء رسيده است.

ادامه ی مطلب


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA