سیزده به در

سیزده بدر ، روز آشتی با طبیعت
جام جم آنلاین: سیزده بدر یا جشن بدرقه نوروز از مهمترین رسوم مشترک در میان اقوام ایرانی است که طی سالهای اخیر روز آشتی با طبیعت نیز تلقی می‌شود. ایرانیان از گذشته‌های دور ، با آغاز بهار و ورود به سال جدید و پس از چند روز دید و بازدید و تبریک سال نو ، گویا برای تکمیل شادی خود و دور کردن غم و غصه و خمودگی ، در روز سیزدهم فروردین ماه ، با بیرون آمدن از خانه و پناه گرفتن در طبیعت ، مراسم سیزده بدر را اجرا می‌کنند.

در همه شهرها و روستاها و عشیره‌های ایران ، خانواده‌ها به صورت گروهی، گاه چند خانواده با هم غذای ظهر را آماده کرده و آجیل و خوردنی‌های سفره هفت سین را با خود برداشته و به دامان صحرا و طبیعت می‌روند و سبزه هفت سین را با خود برده و به آب روان می‌سپارند .

به دامن صحرا و طبیعت رفتن ، شوخی و بازی کردن،دویدن،تاب خوردن و در هر حال شاد بودن ، از ویژگی‌های روز سیزده بدر است. گره زدن سبزه به نیت باز شدن گره دشواری‌ها و برآورده شدن آرزوها ، از دیگر رسوم این روز است.

ادامه ی مطلب

——————–

کره ماه گورستان جدید انسان ها
جام جم آنلاین: یک شرکت تجاری اعلام کرد با دریافت ۱۰ هزار دلار جسد سوزانده شده انسان ها را پس از مرگشان به کره ماه انتقال می دهد.
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از رویترز،یک شرکت امریکایی در نظر دارد سطح کره ماه را به گورستانی برای انسان ها تبدیل کند.

رئیس شرکت تجاری سلستیک گفت شرکت متبوع وی در نظر دارد امکاناتی را فراهم کند که بر اساس آن خاکستر اجساد انسان ها پس از مرگشان به کره ماه انتقال داده شود.

چارلز چافر گفت در همین خصوص موافقت نامه ای میان شرکت سلستیک و شرکت فضائی اودسه مون و شرکت استروبوتیک به امضاء رسیده است.

ادامه ی مطلب


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA